13. marec 1781: Britanski astronom William Herschel med iskanjem šibkih zvezd odkrije Uran – prvi nov planet, odkrit od antičnih časov.
1787-1851: Odkrite so štiri Uranove lune in imenovane Titanija, Oberon, Ariel in Umbriel.
1948: Odkrita je še ena luna, Miranda.
10. marec 1977: Med opazovanjem Uranovega prehoda pred oddaljeno zvezdo (SAO 158687) so znanstveniki na observatoriju Kuiper Airborne in observatoriju Perth v Avstraliji komaj čakali na redko priložnost za opazovanje oddaljenega planeta. Opazovanja pred in po glavnem dogodku so privedla do velikega odkritja: Uran je tako kot Saturn obkrožen s prstani.
24. januar 1986: Nasin Voyager 2 je prvič – in doslej edino – obiskal Uran. Vesoljsko plovilo se je približalo 50.600 milj (81.500 kilometrov) vrhov oblakov planeta. Voyager je odkril 10 novih lun, dva nova prstana in magnetno polje, ki je močnejše od Saturnovega.
22. december 2005: NASA objavi odkritje novega para obročev okoli Urana in dveh novih majhnih lun (Mab in Kupid), ki krožita okoli planeta. Do odkritij so prišli s fotografijami, ki jih je posnel vesoljski teleskop Hubble. Največji obroč, ki ga je odkril Hubble, ima dvakrat večji premer od prej znanih obročev planeta.
2006: Opazovanja na observatoriju Keck in vesoljskem teleskopu Hubble kažejo, da je Uranov zunanji obroč obarvan modro, medtem ko je novi notranji obroč rdečkast.
Dec. 2007: Uran doseže enakonočje. Enakonočje je, ko je planet popolnoma osvetljen, ko gre Sonce čez njegov ekvator. Enakonočje prinaša tudi križanje obročne ravnine, ko se zdi, da se Uranovi obroči, ko gredo skozenj, ožijo, na robovih in se nato ponovno razširijo, kot jih vidimo z Zemlje.
18. marec 2011: Nasino vesoljsko plovilo New Horizons je na poti do Plutona prečkalo Uranovo orbito in tako postalo prvo vesoljsko plovilo, ki je potovalo izven Uranove orbite po Voyagerju 2. Vesoljsko plovilo ni posnelo fotografij Urana.
19. april 2022: Nova misija na Uran je bila eden najvišjih prednostnih ciljev, opisanih v desetletnem pregledu planetarne znanosti in astrobiologije 2023–2032 . Možnost vodilne misije na Uran bo v prihodnjih letih v središču planetarne znanosti pri Nasi.
Avgust 2023: Znanstveniki misije so objavili, da bo Nasino vesoljsko plovilo New Horizons med jeseni opazovalo Uran in Neptun s svoje lokacije daleč zunaj sončnega sistema. Ekipa misije je povabila svetovno amatersko astronomsko skupnost, da hkrati opazuje oba ledena velikana.